..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 18 sty 2018, o 16:43

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2017, o 19:04 
Moderator

Autor tematu
W tym temacie dyskutujemy na temat Barbarzyńcy i jego buildów/umiejętności.

PostNapisane: 23 maja 2017, o 09:13 
Zombie

witam nigdy nie grałem barbem i nie mam pojęcia jak go zrobić a biorąc pod uwagę zmiany na id to przypuszczam że strategie znajdujące się w sieci nie do końca sa aktualne
pomyślałem że znajdzie się ktoś kto mi podpowie jak rozdać skile i w co go ubrać
z góry dziękuje

PostNapisane: 23 maja 2017, o 17:57 
Szaman upadłych

Cytuj:
pomyślałem że znajdzie się ktoś kto mi podpowie jak rozdać skile i w co go ubrać
Jasne, że się znajdzie, tylko sprecyzuj, o jakiego barba Ci chodzi :).

Podepnę się, bo też nigdy poważnie nie grałem barbem, a chcę teraz złożyć build na trąbkę. Przede wszystkim zastanawiam się nad bronią - w co celować, żeby nie sprawdzać każdego itemu po kolei? Patrzeć na ias, zasięg, max dmg?
No, i skille - po 20 w trąbkę i mastery, po 1 na dojście, zerk, pasywne i totem (w bo nic). Wychodzi łącznie 53 pkt. W co pakować resztę? Po 20 w totem i zerka + skowyt?

PostNapisane: 23 maja 2017, o 18:10 
Kolczasty Bies

Barbarzyńcą grałem sporo.. najlepszy zestaw broni tych " droższych" to grief w ba/pb ( wedle uznania ) a na drugą ręke najlepiej drugi grief albo doom ba ( dla hc i latwiej sie potworki sieka ) bądź death ba. Mozna tez 2h botd w wp bądź ghost spear. Nowe uniq Harnasie tez sie nadadzą. Skille max ww mistrzstwo ( jak nie dajesz w bo nic to resy ) pasywny def/ badz zerk. Dmg jest najwazniejsze bo im większy dmg - wiecej wyssysanego życia. Z barbem 2x grief pb ( merc eth reaper toll dla aury ) spokojnie robi wszystko na pełnej zamulonej grze.

PostNapisane: 18 cze 2017, o 09:50 
Zombie

Też nigdy nie grałem barbem na poważnie, jedynie miałem barba horkera, oraz barba boo (tego robię zawsze na idr) Chciałbym posiekać potworki barbem pvm, najchętniej WW. Mam cały set ik. Czy barb WW w secie ik może wg was spokojnie cisnąć potworki na hellu? Jak można rozdać skille skoro jest teraz zmieniony ponury totem? I czy opłaca się dawać mu w okrzyki skoro mam już Boo Barba?

PostNapisane: 18 cze 2017, o 11:16 
Szaman upadłych

Cytuj:
Czy barb WW w secie ik może wg was spokojnie cisnąć potworki na hellu?
Tak, dorzuć mu tylko ravena, angelic combo i, o ile dobrze pamiętam, 2x shael w młotek, żeby max ias wyciągnąć.
Cytuj:
Jak można rozdać skille skoro jest teraz zmieniony ponury totem? I czy opłaca się dawać mu w okrzyki skoro mam już Boo Barba?
Skoro masz boo barba, to nie ma sensu marnować na nie punktów, za to 1 pkt. w totem nie zaszkodzi.

PostNapisane: 18 cze 2017, o 12:00 
Szaman upadłych

To może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Cały poprzedni ladder spędziłem na tresowaniu barba i trochę dał mi do myślenia.
1. Frenzy - według mnie najlepszy barb na pvm. Wyciąga potężne dmg, ias, frw (enigma zbędna, biegamy szybciej, niż inne chary się teleportują :P ). Priorytetem są cb, ll i ias. Osobiście latałem z takim itemsetupem i bardzo go sobie chwaliłem: arreat (+ jool 15 ias, max dmg), lord, forti, draki, dungo, goresy, raven, bk, w jednej łapie grief w pb (ma piękny dmg i pozwala wyciągnąć max ias), w drugiej death w kolosalnym mieczu lub kolosalnym ostrzu.
No i megaważny jest merc. Wziąłem łuczniczkę z a1 i dałem jest faith, żeby dzieliła się fana. Jeśli mamy fana, to nie martwimy się o ias i możemy brać kolosalny miecz, który ma odrobinę większy dmg. Jeśli nie mamy fana, to grief musi mieć co najmniej 37 ias, żeby z kolosalnym mieczem wyciągnąć max ias. Z kolosalnym ostrzem ias griefa może być dowolny.
Polecam skillery do mistrzostw i jeden do umiejętności, żeby zdobyć 31 pz. frenzy. I jeden skiller musi mieć fhr do progu.
O umiejętnościach po zmianach się nie wypowiem, bo nie grałem. Maksowałbym frenzy i synergie, mistrzostwo mieczy, koniecznie jeden punkt w skok (tele dla ubogich) i zerka na fizykimmuny.
A jeśli chodzi o ten totem... Wydaje się, że jest kompatybilny z klątwami, a to duży plus, bo lt oznacza nieśmiertelność.

2. WW - tym mniej grałem. Kluczowy jest ias, bo dzięki niemu szybciej ciachamy, ale i tak szybkość czyszczenia będzie dużo gorsza niż w przypadku innych klas. Trzeba koniecznie mieć dobry ll, bo nie można rzucać lt. Dobrze sprawuje się botd w broni drzewcowej; jak ktoś chce mieć blok, to botd w ba. Niektórzy latają z dwuręcznym młotem, który podobno świetnie kosi, ale osobiście tego nie próbowałem.
Barbowi WW zostaje dużo punktów umiejętności, więc rozsądnym pomysłem może być wymaksowanie zerka i totemu. Ja dałem trochę w zawołanie bitewne, bo ogłusza moby i można po nich niemiłosiernie jeździć :twisted:

Inne buildy (a próbowałem naprawdę wiele) ssą, więc ich nie polecam. Mieli poprawić throwera, ale póki co nie poprawili. Zobaczymy, co nam zaproponują...

@Mati_a2
Set IK jest megadobry i megatani jak na początek. Spokojnie dasz radę porozbijać się na hellu, ale rewelacji się nie spodziewaj.

Rozpisałem się więcej, niż chciałem. Mam nadzieję, że komuś to pomoże :wink:

PostNapisane: 1 lip 2017, o 14:07 
Upadły

Zauważyłem, że przy szale bitewnym nie działa mi szansa na rzucenie zaklęcia podczas atakowania w przypadku broni.

Jest to zmiana na IDR, czy na normalnym battle necie też tak było ?

Strefa czasowa: UTC [ DST ]