..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 17 lis 2018, o 01:51

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lip 2018, o 16:26 
Zombie

Autor tematu
Mój pierwszy post na forum to przy okazji witam wszystkich.

Chciałbym napisać kilka uwag odnośnie instalacji moda gdyż kilka spraw nie jest oczywistych dla kogoś kto nie miał z tym za dużo do czynienia (jak np ja. który preferuje zazwyczaj gdy bez modów).

Sam gram w D2 na Linuksie - Debianie przy pomocy Wine i PlayonLinux, ma to niejakie przełożenie na instalację D2.

Zanim zgłosiłem podanie o konto stwierdziłem, ze przetestuje moda czy w ogóle ruszy i nie będzie żadnych problemów z crashami i połączeniem, jak to jest teraz przy 1.14d na CBN.
Miałem już zamontowany czysty wirtualny dysk na PoL i instalkę LoD bez pathy. Wg. instrukcji rozpakowałem moda, skopiowałem do folderu D2, dodałem bramkę idr. I... przy uruchomieniu z Game.exe "Nie mogę się podłączyć jako administrator." Wine jako takie nie oferuje trybu administratora gdyż w teorii jest on domyślny, można się jedynie przełączać pomiędzy wersjami Windowsa od Win 3.1 po Win 10. Po godzinie szarpania się z różnymi wersjami Wine, Windowsów i pathowaniem D2 zapowiadała się kompletna klapa. Naszło mnie jeszcze sprawdzenie jednej rzeczy na Google i przypadkiem wypluło mi m.in linka do forum idr gdzie pojawił się Launcher.
Bez większych nadziei ściągnąłem go i odpaliłem przy jego pomocy D2. I alleluja bez problemu załapało. Szczęśliwie w dodatku była dodatkowo ustawiona wersja Wine która nie powodowała błędów na starcie.

Zatem taka moja sugestia, pasowałoby uzupełnić wpis na stronie o instalacji o informacje tyczące Launchera, dodatkowo podpiąć linka na górze strony gdzie do ściągnięcia jest mod i plik reg idr. Ewentualnie dodać D2loadera do paczki z modem plus plik readme.txt z info. Tak żeby oszczędzić ludziom problemów.

Po przejrzeniu forum kilka razy pojawił się wątek, że ktoś próbował odpalić moda bezpośrednio z Game.exe i był problem z prawami administratora.

Tu informacja, dla ludków grających na Linuksach z Wine i PoL.
U mnie działa na razie (odpukać) wszystko bezproblemowo na:

Debian Stretch.
PlayonLinux 4.2.10
Wersja Wine 3.2-staging, doinstalowane komponenty Microsoft Core Fonts (niezbędne do wyświetlenia info z komendy /fps) i d3dx9 (windowsowe biblioteki directX)
D2 działa w full screen jak i z opcją -w (window mode)

Na próbę przetestowałem wersje Wine z modem bodajże 3.5 i 3.7 jednak po uruchomieniu gry D2 łapie crash na ekranie ładowania i wyskakuje komunikat z moda w stylu "Mamy tu duży problem". Czyste D2 np 1.14d można na nich odpalić be problemu do singla, schody zaczynają się przy połączeniu z CBN ale to już inna bajka.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]