..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 21 lut 2020, o 01:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 mar 2019, o 14:27 
Zombie

Autor tematu
Hej,

Gram Trapsin light i zauważyłem kilka nieścisłości, stąd parę pytań.

1. Przykładowo zakładając do prawej ręki Skok energii 2/2/2 i 2/2/1 mam dokładnie taki sam dmg z LS pomimo tego, ze nosząc Skok 2/2/2 mam o jedną synergie więcej... o co chodzi?

2. Wrzucając BoS dający 50% ias, trzymajac hoto (0 ias) i mone (0 ias) stawiam trapki duuużo szybciej, niż z wrzuconym fade, ale majac w rękach 2 skoki po 55 ias każdy...
Nawet jeśli liczyć, ze ias liczy sie tylko z broni trzymanej w prawej rece (chociaż jesli chodzi o trapki to ponoć tak nie jest i jeżeli sie myle, niech mnie Ktoś poprawi) to i tak 55 > 50...

3. Orientuje się ktoś, jakie są progi IAS dla trapki przy używaniu 2 szponów? (kalkulator w necie podaje głupoty)

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

PostNapisane: 22 mar 2019, o 15:52 
Zombie

Co do punktu numer 1.

+ do konkretnego skilla nie działa jako synergia do innego (głównego) ataku. Liczy się tylko to co sam wydałeś na drzewku umiejętności.

2. Tu nie jestem pewien niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Jako podstawę bazowej prędkości stawiania trapów liczy się wbudowany ias broni powiększony o bonusy (w tym przypadku BoS).

PostNapisane: 22 mar 2019, o 15:56 
Moderator

1. Synergie działają na zasadzie dodania punktów umiejętności w daną będącą synergią. Nie liczą się jako punkty z przedmiotów.

2. Ważną rolę pełni też bazowa prędkość broni.
Tak wyglądają progi danych broni:

a) Bojowa Pięść:
0/6/11/22/32/48/70/109/174 (17/16/15/14/13/12/11/10/9 ticks)

b) Korbacz:
0/6/16/30/54/89 (14/13/12/11/10/9 ticks)

Jak widać, Korbacz wypada dużo lepiej pod tym względem.

3. Jeżeli nosisz dwie bronie tego samego typu, to wtedy zgodnie z IAS jej typu. W przypadku dwóch różnych nie jestem do końca pewny.

PostNapisane: 22 mar 2019, o 19:16 
Szkielet

Acerrr napisał(a):
1. Przykładowo zakładając do prawej ręki Skok energii 2/2/2 i 2/2/1 mam dokładnie taki sam dmg z LS pomimo tego, ze nosząc Skok 2/2/2 mam o jedną synergie więcej... o co chodzi?

2. Wrzucając BoS dający 50% ias, trzymajac hoto (0 ias) i mone (0 ias) stawiam trapki duuużo szybciej, niż z wrzuconym fade, ale majac w rękach 2 skoki po 55 ias każdy...
Nawet jeśli liczyć, ze ias liczy sie tylko z broni trzymanej w prawej rece (chociaż jesli chodzi o trapki to ponoć tak nie jest i jeżeli sie myle, niech mnie Ktoś poprawi) to i tak 55 > 50...

3. Orientuje się ktoś, jakie są progi IAS dla trapki przy używaniu 2 szponów? (kalkulator w necie podaje głupoty)

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Synergie działają z zainwestowanymi pkt w drzewku. Tylko!

Co do szybkości stawiania trapów. Polecam zestaw 2x skok energi i ten w prawym ręku z shael + fade. Masz 2 trap/sec, @ i %dr (na full build to ~80@ i ~20% dr czyli to tak jakbyś miał wciśnięte 4x um i 4x ber w eq). BoS da ci tyle że będziesz stawiać 2,7 trap/sec (ostatni próg), ale też będziesz szybciej padał dlatego poza normalem ten skill jest useless imho. Inna sprawa że 2x skoki dają ci 2 dodatkowe pułapki (łącznie 7) co podnosi twój dps o 40%.

Tak, ias z broni w lewym ręku nie działa.

Ten działa w 90% dobrze przy niektórych skillach się gubi, ale trap dobrze wyświetla: http://diablo.phx.pl/czytaj/progi/

tl;dr 2x Skoki z shael + fade biją na głowę Hoto / spirit + BoS pod względem clear i survi, ostatni próg fcr też jakoś specjalnie wiele nie daje bo claw block działa na wszystko poza statycznym ogniem jak ten w fire wall czy po meteorze :)

Ogólnie jak będziesz miał pytania co do sin to wyślij mi pw to wpadnę na serwer.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]