..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 26 kwi 2019, o 03:15

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2019, o 15:07 
Szkielet

Autor tematu
DISCLAIMER.
To tylko sposób, w jakim ja zabijam Mefista. Ci z Was, którzy mają dobrych merców, możecie sobie stać w miejscu i tankować mercem. Mój merc to kupa, więc nawet go nie resam ;)
Oceniajcie sobie jak chcecie, dla mnie ten sposób działa i to się liczy.

Przejdźmy do mięsa.

Potrzebne są: blizzard, buty z szybkim bieganiem, teleport
Resy? Pasuje mieć tak z 70 na cold i light, ale różnie bywa, jak opanujecie uniki, to możecie mieć ujemne.
Ogólny koncept:
1. Tepasz się na prawo od centrum, przy kolumnach, stawiasz portal, podlatuje mef.
Tak wygląda początek walki u mnie za każdym razem. ( od razu przykład, gdzie stoję w "kozim rogu", o którym mowa poniżej ).
Obrazek
2. biegasz po półokręgu, czekając, aż stanie w miejscu i zacznie spamić skille.
a) pilnuj się, żebyś nigdy nie stracił mefa z ekranu, bo zacznie znowu latać.
b) biegaj tylko na środkowej "arenie", wchodzenie na schody odpala mu latanie, bo ma skopane AI zapewne.
c) radzę biegać tylko w centrum, gdyż chowanie się za kolumnami skutkuje rzuceniem blizza i masz insta zgon, do tego po co lurać dodatkowych wampirów i bossów z Rady?
d) teleportu używaj tylko w razie zapędzenia w kozi róg ( co przez to rozumiem? -> unikasz wiązek błyskawic i dobiegasz do ścianki przy schodach, a mef castuje skilla ( może to być kolejna wiązka lub błyskawica, jeśli masz resy 75, to przeżyjesz), jeśli jednak jest to kulka, to giniesz. Właśnie dlatego tu używaj prewencyjnie teleport.
3. Czekasz, aż Mef rzuci skilla, robisz unik NA PIECHOTĘ i rzucasz bliz -> robisz unik 1 skilla i, dalej krążąc, unikasz 2 skilla, blizz jest wtedy gotowy, rzucasz blizza.
4. Powtarzasz krok 3 do śmierci Mefa.

Countery tej strategii:
-Lagi -> jeśli masz lagi, odpuść sobie mefa, bo często zdarzać się będzie, że stanie w miejscu, zniknie na 2 sekundy, pojawi się przy Tobie i zginiesz.
-błędy ( czasem wiązki błyskawic biją nawet, jak zejdziesz im z drogi, lub się przeteleportujesz, podobnie jest z kulką śmierci) -> aczkolwiek to też może być skutkiem lagów.

"Kilka" słów na koniec.
1. Nie ma sensu spamić teleportu na prawo i lewo, bo to lubi prowokować mefa do ruszenia dupska, do tego przy większych fcr możesz przypadkiem poleciec za daleko i zgubisz mefa, a co za tym idzie, znowu będziesz czekać, aż stanie w miejscu. No i ten mana burn....
2. WAŻNE ! Jak zobaczysz, że mef stoi w miescu, gdzie normalnie by nie mógł ( "rzeka krwi", podesty od schodów -> nazywam to "pustą przestrzenią"), to wyjdź z pola widzenia mefa, żeby stamtąd odleciał.
Dlaczego? Zabiłeś kiedyś zjawy w "pustej przestrzeni" w Tajemnym sanktuarium? No drop, bro :|
Sugerowałbym dać drop Mefa w centrum areny, żeby nie było takich problemów ( Rozwiązanie jak u hrabiny )
3. Zapamiętaj spoty tych duszków Not used - Tell Ken. Mi zabierają prawie całe hp, ale ich główne zadanie do zatrzymanie, żeby Mef zabił cię kulką lub piorunem. :violin:
4. Jeśli na arenie jest dużo koszyków, to albo lawiruj między nimi ( ryzykowne ), albo strącaj je na początku walki, możesz też przenieść się nieco niżej.
5. Przy odrobinie praktyki byłem w stanie zabijać mefa tak, jak przed patchem na lewitację.
Moja soska ma 870hp, 70@ i niecałe 3,7k dmg z blizz.
Staty wydane pod siłę do mony, reszta HP.
Wieśniacza korona, 2x duchy, Viper, rare butki na resy, rare pasek na resy, magefisty, amulet 17@, crap ringi na resy.

Przekombinowane? Zapewne, no i co z tego? Nie chce mi się bawić w dropienie / kupowanie i warzenie fioletowych potków dla merca, to kombinuję po swojemu.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 18:59 
Szkielet

3,7k dmg z blizz.

Toż to śmiech na sali, żeby blizz miał taki mały dmg

PostNapisane: 8 lut 2019, o 19:39 
Szkielet

Autor tematu
Czytałeś wszystko, co napisałem, czy tylko wybiórczo kilka zdań?
Popatrz na crapy, jakie noszę, to wszystko się wyjaśni.
A resetowa soska ma jeszcze gorsze.

Ciekaw jestem, ile Twoja blizzka wyciągnęłaby w moich itemkach, chętnie się czegoś nauczę ;) Od razu też powiedz, jak u niej z survi.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 20:47 
Szaman upadłych

Ja też miałem problem z zabijaniem mefa i i doszedłem do takiego oto sposobu :

1.Robisz tele blisko portalu, na tyle blisko mefa żeby leciał w twoim kierunku ale na tyle daleko aby cie nie atakował

2.Stawiasz blizza przed mefa tak, aby przez niego przeleciał

3.Teleportujesz się za mefista, znowu na tyle daleko aby cię nie atakował ale na tyle blisko by podążył w twoim kierunku

4.To samo co w pkt 2

I tak w kółko

Oczywiście zapamiętać gdzie pojawiają się duszki i ich unikać

Mój sposób jest inny niż twój, nie mówię, że lepszy ale dla mnie działa.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 20:55 
Szaman upadłych

Podepnę na szybko swój poradnik.
1. wybierz barba/pala
2. kliknij na mefista
3 (opcjonalnie) użyj SML
4. Zbierz drop
pozdro i nie dziękujcie jakby czo, można kopiować sposób.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 21:22 
Szkielet

Autor tematu
No dobra, palka jeszcze zrozumiem, ale barb? Niby jaki eq mu dasz? Przypominam, że mówimy o 1 tygodniu laddera.

Ale bez czarki czas, w jakim dolecisz do tego mefa czyni ten farm jeszcze mniej opłacalnym...
Sam nie lubię soski, ale jakoś radzić sobie trzeba.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 21:32 
Szaman upadłych

Sing, spiryty i crap z selfuse dropu.
Jest sporo osób które mają czarkofobię.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 21:36 
Szaman upadłych

Soska jest szybsza i bardziej efektywna niż barba czy palek więc latanie mefa nie ma totalnie nimi sensu. Już lepiej przejść się na krowy przez ten czas. Brawo Boski za przyzwoity poradnik, mam nadzieję że pomoże on nowy graczom.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 23:54 
Szkielet

ja gram hybrydą cold/fire. Moja taktyka jest średnio skuteczna ale jednak. Daję mu tele na mordę i myyyk statykiem do połowy. W tym czasie mój potężny merc pada na cyce a ja biegam po łuku wysyłając mu orby. Kilka razy zbierałem ścierwo z podłogi ale zazwyczaj taki 1 run kosztuje mnie 50k golda a dropu to tu ni ma panie. Kiedyś to były dzikie arachy.

PostNapisane: 9 lut 2019, o 04:38 
Kolczasty Bies

ja to zawsze przy meffie mam z 3-4 fulle i lekam merca i spokojnie meff pada

PostNapisane: 10 lut 2019, o 06:58 
Moderator

Jakbym miał cokolwiek polecić, to przedmioty ze slowem i klątwą Zniedołężnienie (Żniwiarz jest bardzo dobry). Merc z A5 także nadaje się do tej roboty, jako że najwięcej ciosów wytrzyma.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]