..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 26 kwi 2019, o 09:29

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2019, o 13:02 
Szkielet

Autor tematu
Wieczorkiem wbilem na server z nadzieją że złapie expa moim barbem. Zapytałem paru osób odpowiedział użytkownik Bolo ( acc neczaj) że bije krowy Hell i że mogę się dołączyć. W między czasie wbił mój kumpel z Łodzi i że bolo dobrze ubrany zapytał czy mu nie pomoże taxi Hell. No i zaczęli taxi ja dawałem boo i wychodziłem. W 4 akcie padł dwa razy na ostatnim sealu 88 lvl( sory za exp) wszedłem soska pomoc zabilismy seal i diablo. Z diablo poleciały 2 unikaty crap i leviatan. Podniosłem jako pierwszy, a neczaj nazwał mnie złodziejem "nie pomagam jak ktoś KRADNIE DROP, w trakcie taxi" i wyszedł. Uważam że na realmie nie grają osoby z przypadku i na pewno większość jest pełnoletnia albo nawet po 30. Nie życzę sobie takich oszczerstw, bo nie zrobiłem nic złego. Daje post do przemyślenia, bo chyba gramy tu dla zabawy i wspólnej pomocy, a nie żeby człowiek wchodził po pracy na 2-3 h i czytał coś takiego. Trochę kultury, ogłady i chłodnej głowy proszę.

PostNapisane: 28 sty 2019, o 13:18 
Szkielet

Osoba taxująca robi to z własnej woli i osoba taxowana nie jest nic winna tej osobie, chociaż z wdzięczności raczej oddaje się itemy.
Jeśli nic nie ustaliliście na początku (typu: "Drop Twój, ja tylko będę się kręcił tuż obok") , to nic złego nie zrobiłeś.

Foch w takiej sytuacji jest imo przejawem braku dystansu. ;)

Z drugiej strony, czy ja wiem, czy warto wywlekać to na forum?

PostNapisane: 28 sty 2019, o 13:34 
Szkielet

Autor tematu
Mamy zbyt małe grono graczy żeby, takie rzeczy miały miejsca. 99% osób gra tutaj dla rozrywki i przyjemności, ale wczoraj trafiłem na 1%pozostaly. Wywlekam bo nie chce czegoś takiego grając na polskim realmie z dorosłymi "fanami tej gry"

PostNapisane: 28 sty 2019, o 14:13 
Szkielet

Według mnie jest taka niepisana netykieta w Diablo, że drop należy do osoby która robi taxi chyba, że gracze ustalą inaczej między sobą. W Diablo gram od 99 roku, tak zawsze było (chociaż w 1 nie było pojęcia taxi).

PostNapisane: 28 sty 2019, o 14:50 
Szkielet

Cytując autora tematu, który daje do zrozumienia, że na IDR powinna istnieć miła atmosfera:
"Trochę kultury, ogłady".

Wypadałoby nie być hipokrytą i w związku z miła atmosferą, kulturą i ogładą nie podnosić wartościowych itemów, aby wyrazić swoją wdzięczność osobie, która pomaga.
Podnoszenie itemów podczas taxi jest cechą antykulturowego Battlenet'u.

Odnoszę wrażenie jakoby autor właśnie uciekł z dziczy Battlenet'u i w nowym środowisku wylewa swój ból :orcs-buttshake: jak socjalista, który nagle musi poradzić sobie z życiem w kapitalizmie.

PostNapisane: 28 sty 2019, o 14:53 
Zombie

Nie ma chyba bardziej chamskiego zachowania w diablo niż podpieprzanie dropu osobie która pomaga. Ani trochę się bolkowi nie dziwie że wyszedł. Zrobiłbym dokładnie to samo.

PostNapisane: 28 sty 2019, o 15:18 
Szkielet

Autor tematu
Problem w tym, że pomogłem mu pod koniec tak jak on pomagał nam. Na Bot necie nie grałem już dawno. Dla mnie zachował się jak dzieciak tyle w temacie. Dziękuję za konstruktywna krytykę ale nie mam sobie nic do zarzucenia a koniec końców i tak nic wartościowego nie poleciało, a sam wyraz swojego niezadowolenia był poniżej krytyki. Co zmusiło mnie do napisania tak obszernego posta.

PostNapisane: 28 sty 2019, o 16:17 
Upadły

Jestem zdaniem z Panami wyżej...
Jeżeli osoba marnuje swój czas, pomaga ci, taxuje, expi nie ważne. Kulturka wymaga abyś zostawił drop tej osobie.

No toxic, powodzenia.

PostNapisane: 28 sty 2019, o 16:27 
Szaman upadłych

Jak ktoś tu się zachował jak dzieciak, to właśnie Ty, pisząc taki temat. Siejesz ferment i jeszcze nie widzisz w tym nic złego.
Trzeba mieć tupet, żeby skrobnąć drop taksującej Cie osobie i jeszcze wmawiać wszystkim, że to normalne -.-

PostNapisane: 28 sty 2019, o 16:31 
Zombie

Tu nie chodzi o to co padło, choćbyś głupia runę amn podkradł to nadal było to niestosowne. Ale widzę kolega u innych drzazgi widzi, a u siebie belki nie :|

PostNapisane: 28 sty 2019, o 16:50 
Szaman upadłych

Dramy dramy dramy :D Spokojnie na IDR kiedyś były lepsze. Co do sytuacji no cuż każda ze stron ma swoje rację. Fakt jest taki że przyjęło się że jak ktoś Ci pomaga to zostawia się mu drop w ramach podzięki, co nie zmienna faktu że każdy musi o tym wiedzieć i się do tego stosować. Dopiero co było po resecie i wiem że ludziom odbija na punkcie dropu na początku, ale opanujcie się nie ma co robić awantury o takie crapy. Proponuje pogodzić się podać rękę i wszystkie rzeczy next time ustalać na początku gry :)

PostNapisane: 28 sty 2019, o 17:03 
Upadły

No tak pomoc Twojej soski była kluczowa w tym taxi. :))
Z tego co kojarzę to na koniec napisałem "elo" i wyszedłem, o czym miałem dyskutować?
I dlaczego wyzywasz mnie od dzieciaka? Ubliżyłem Ci czy coś? :)

PostNapisane: 28 sty 2019, o 20:31 
Moderator

Myślę, że sytuacja została dostatecznie omówiona i nie ma sensu jej dalej drążyć.

Zamykam.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]