..:: Forum Imperium Diablo Realm ::..

Oficjalne Forum Imperium Diablo Realm
Teraz jest 20 sie 2019, o 11:05

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór enigmy
PostNapisane: 12 lut 2019, o 00:35 
Upadły

Autor tematu
Witam, do jakiego pancerza polecacie wrzucić enigmę? Będzie to moja pierwsza i nie do końca orientuje się jak bardzo zwracać uwagę na współczynnik wymaganej siły/obrony

PostNapisane: 12 lut 2019, o 00:55 
Szkielet

Masz 2 opcje:
1. Archon Plate (najlepszy armor dla Enigmy... pvp i pvm, tutaj chętnie wysłucham bólu dupy)
2. Dusk Shroud (mało siły wymaga i daje bardzo dużo armoru, jedyna opcja dla niskich wymagań siły)

Jeżeli jesteś kimś pokroju PRS z konkurencyjnego realmu i chcesz zakładać Enigmę w napierśniku 3 sox co wypadł z Andy na normie to powodzenia.
Last Wish też możesz składać w Great Axe, ale po co po? Nie lepiej poczekać te 3-5 dni aż wypadnie coś z cow hell?

PostNapisane: 12 lut 2019, o 01:18 
Moderator

rafineria888 napisał(a):
Masz 2 opcje:
1. Archon Plate (najlepszy armor dla Enigmy... pvp i pvm, tutaj chętnie wysłucham bólu dupy)

Chętnie wysłucham argumentów świadczących za tym, dlaczego akurat ta baza jest najlepsza do PvM i PvP.

Najlepszą bazą dla casterów jest Zbroja Maga. 55 str req mówi samo za siebie. Obrona nie jest na tyle adekwatnym wyznacznikiem, aby robić pod nią Enigmę. Dodatkowe życie z Vit jest więcej warte. Wyjątkiem może być ewentualnie Hammer, ale nawet na niego wybrałbym MP. Drugim najlepszym wyborem jest Dusk.

PostNapisane: 12 lut 2019, o 07:28 
Szkielet

ja to bym wybrał taką zbroje w której moja postać wygląda najlepiej ! moim faworytem jest wire fleece (druciane runo ) !

ap
mp
dusk
wire
sharktooth armor
wyrmhide

str req 55-110

do wyboru do koloru

PostNapisane: 12 lut 2019, o 10:09 
Szaman upadłych

Zbroja Maga ma jeszcze tę przewagę nad Wieczornym Całunem i Archońską Płytówką, że Larzuk zawsze robi w niej 3 dziury - a łatwiej wydropić zbroję 15 ed niż 15 ed 3 sox.

PostNapisane: 12 lut 2019, o 10:29 
Szkielet

Wybór zbroji pod enigme jest tak bardzo indywidualny jak kolor lakieru w aucie.
Jedni biorą MP (czarny lakier uniwersalny) inni mietowe połysk ( wszystko inne). Ja eni składałem zawsze pod Hammera i zawsze robiłem w wyrmhide dla wyglądu postaci. Tutaj dostać zbroje 3sox 15 ed (bo zakładam że jah ber chcesz dobrze ulokować) nie mówiąc już o durze to wyzwanie. Dlatego sugeruje zrobić w czymś 250+ def z małym str req czyli MP :). Def nie ma znaczenia większego bo i tak masz bo barba z okrzykiem więc się wyrowna :) ja moja będę robił za rok jak mi poleci jah i ber w 15/15 bp np i yolo. Chociaż pewnie do tego czasu wydropie lepsza bazę.

PostNapisane: 12 lut 2019, o 11:12 
Szkielet

Karti problem polega na tym, że składając Enigmę w MP masz na 99 lvlu 130 siły.
Spirit w Monarch wymaga 156 siły.
Jaka jest najlepsza lub jedna z najlepszych tarcz dla maga?

AP wymaga 103 siły, czyli na 71 lvlu postaci można już wyciągnąć 156 siły pod Mone dając 103 punty w siłę.

DS wymaga 77 siły, czyli na 93 lvlu postaci można już wyciągnąć 156 siły pod Mone dając 86 punktów w siłę
Dla 71 lvla postaci to samo jak w przypadku AP: dając 103 punkty w się już na 71lvlu można założyć Enigmę w DS i Mone.

Zaraz pewnie ktoś jeszcze doda crafty, torch, anni i talizmany i słusznie, ponieważ warto to uwzględnić zwłaszcza, że trocha każdy już ma przed Enigmą. Mi się już nie chce tego liczyć, ale wiadomo, że typowa ogarnięta postać daje 0 lub tylko trochę punktów w siłę i składa Enigmę w DS i jeszcze do tego zakłada Mone.
Najlepszy jest oczywiście hammer, bo daje prawie wszystkie punkty w witalność i ma full eq + 75% blok (hammer ponieważ daje dużo punktów w umiejętności co właśnie daje mu duży blok w holy shield i może dzięki temu więcej punktów dać w witalność zamiast w zręczność).

Btw. zapomniałem dodać coś odnośnie AP...
Jest to najlepszy armor dla Enigmy, który noszą postacie, którym zależy najbardziej na pancerzu i
możliwości dania jak najwięcej punktów w witalność.

Praktycznie to wychodzi tak, że masz tego torcha, amu craft i buty z siłą i składasz Enigmę w tym co daje najwięcej armora w stosunku do str req i modlisz się o to, że ten armor to będzie DS...
Jak nie to masz problem.

Pamiętaj o "napierśniku 3 sox", on tylko czeka na JAH i BER :dance:

PostNapisane: 12 lut 2019, o 11:32 
Szkielet

Tak się składa, że mam takową mage plate 15ed 3sox, ale nikt mi jej nawet nie wycenił, yolo :dance:

PostNapisane: 12 lut 2019, o 12:00 
Szkielet

boski napisał(a):
Tak się składa, że mam takową mage plate 15ed 3sox, ale nikt mi jej nawet nie wycenił, yolo :dance:

Vex/ohm w zależności od portfela kupca.

PostNapisane: 12 lut 2019, o 12:02 
Moderator

@rafineria888

Biorąc pod uwagę fakt, że na IDR wybór tarcz jest trochę bardziej urozmaicony, to AP NIGDY nie będzie najlepszym wyborem. Dodatkowo, Twój przykład o 71 lvl mogącym założyć Monarchę w AP jest kompletnie nielogiczny, gdyż postać na tym poziomie nie zatrzyma się, tylko będzie iść dalej w górę (a potem są to tylko zmarnowane punkty w Siłę).

Ekwipunek i przedmioty na sobie dodające do siły są w zależności od wyboru plusem lub minusem. Dla AP są zapewne plusem, tyle że można ich nie mieć w ogóle (ograniczając się do Torcha, Annixa i ewentualnie Podróżników dla MF), a na ich miejsce wrzucić życie, które na dłuższą metę dadzą więcej (ewentualnie MF).

rafineria888 napisał(a):
Btw. zapomniałem dodać coś odnośnie AP...
Jest to najlepszy armor dla Enigmy, który noszą postacie, którym zależy najbardziej na pancerzu i
możliwości dania jak najwięcej punktów w witalność.

60-65 obrony więcej kosztem sporej ilości życia? Nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się takiej wymiany. Dusk > AP.

rafineria888 napisał(a):
Praktycznie to wychodzi tak, że masz tego torcha, amu craft i buty z siłą i składasz Enigmę w tym co daje najwięcej armora w stosunku do str req i modlisz się o to, że ten armor to będzie DS...
Jak nie to masz problem.

Czyli potwierdzasz, że Dusk > AP, mimo iż piszesz w swoim pierwszym poście, że AP to najlepsza zbroja na PvM i PvP?

PostNapisane: 12 lut 2019, o 18:51 
Szaman upadłych

Szach mat argumenty!
Dusk to taka wizualnie multipla, co zamyka jakiekolwiek rozważania.
Na dodatek wieczorny całun brzmi jak getry prawiczka, a archon (no, brzmi jak od Acheronu) jest kozak nazwą i brzmi diabolicznie.
Kilka postaci uniesie bez problemu, kilka poświęcając +- 20 life nie musi się męczyć ze stylówą duska.

PostNapisane: 13 lut 2019, o 00:41 
Szkielet

karti6 napisał(a):
rafineria888 napisał(a):
Masz 2 opcje:

Chętnie wysłucham argumentów świadczących za tym, dlaczego akurat ta baza jest najlepsza do PvM i PvP.

Najlepszą bazą dla casterów jest Zbroja Maga. 55 str req mówi samo za siebie. Obrona nie jest na tyle adekwatnym wyznacznikiem, aby robić pod nią Enigmę. Dodatkowe życie z Vit jest więcej warte. Wyjątkiem może być ewentualnie Hammer, ale nawet na niego wybrałbym MP. Drugim najlepszym wyborem jest Dusk.

Czytam wasze wypociny i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna enigma. MP styka neciowi, ale będzie śmiesznie wyglądać na barbie. Zakładam też że każdy gra tak aby nie umierać więc wspomnę o cudownym narzędziu ubierania postaci jakim jest str bug uwzględniam też średni torch i annix. Chodzi o to że nie ma uniwersalnej bazy na eni. Na poprzednim ladderze moja sin biegała z eni ap 15ed i mając bazowe 20 str dobijałem do 200 w całym eq. Dlatego moja odpowiedź jest prosta:

Chcesz się bawić w str bug przy ubieraniu postaci? AP koniec tematu nie ma żadnych ale, czemu, dlaczego itp. Po prostu AP, str i tak będziesz miał na jej dźwignięcie.
Jeśli natomiast nie chcesz się w to bawić i ryzykować przy ewentualnym podnoszeniu zwłok? Wybierz MP.

Cała decyzja opiera się na tym czy jesteś w stanie nie ginąć postacią mającą nosić tą eni.

PostNapisane: 13 lut 2019, o 00:45 
Szkielet

I always used mp bcoz of low req easy to get 15ed an high durability so u dont need to repair it so often.

PostNapisane: 13 lut 2019, o 01:54 
Szkielet

ja jak skladam eni to tylko w ..... napiersnik, tak zwykly napiersnik :)

po co patrzyc na obrone, skoro i tak rzucacie sobie boo barbem.

te wszystkie archony, duski, em pe, srem pe, atpe, i tepe sie nadaja,
majac str buga i tak kazdy Cie widzi goly,
wiec to tylko Twoje oczy cieszy jakie wdzianko ma Twoja postac.

PostNapisane: 13 lut 2019, o 23:29 
Moderator

@zglena
Śmiej się i płacz. Jak chce się oceniać na podstawie skina, to równie dobrze można nałożyć zbroje normalne typu skórzana i się cieszyć. Jak chcesz na podstawie przychodów realnych, to nosisz MP/Duska.

Jak ktoś chce się bawić w str buga z Enigmą nosząc AP to powodzenia. Tylko żeby nie pisać potem do adminów, że mu przedmioty zniknęły z postaci.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]